KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6168230
*
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 19:05:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 00:18:34
1
150 kr
10/12 21:41:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/12 00:18:34 | 1 | 150 kr |
| 10/12 21:41:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



