Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6168230



*

nr 616 8230


Johannes Vennekamp

(f. 1935)


Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10


Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 december 2009
kl 19:05:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 00:18:34 1      150 kr
10/12 21:41:47 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Johannes Vennekamp

Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.

Läs mer om Johannes Vennekamp
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr